Інтерв'ю - Публікації - Сайт Іваничівського благочиння УПЦ. Публікації - Офіційний сайт Іваничівського благочиння
Наші партнери
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Locations of visitors to this page

Головна » Статті » Публікації » Інтерв'ю

У категорії матеріалів: 3
Показано матеріалів: 1-3

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Протоієрей Петро Афанасійович Влодек народився 9 січня 1924 року в сім’ї учителя села Оженіно Острозького повіту Волинського воєводства. Нелегке дитинство випало на роки ескалації католицизму у панській Польщі. Сповна пізнав він зі своєю родиною всі утиски православної інтелігенції та щоденні будні скрутного існування. Незважаючи на все, ще у роки юності він вирішив стати православним священнослужителем. З початком Великої Вітчизняної ввійни Петро Влодек стає слухачем пастирських курсів при Почаївській Свято-Успенській Лаврі, згодом здає екзамени на священика. Мабуть, сьогодні він єдиний очевидець похоронів насильницьки вбитого митрополита Олексія Громадського та інших страшних подій церковної історії тогочасності.

З 1944 по 1945 він у лавах Радянської Армії бере участь у бойових діях. Велику Вітчизняну закінчив під стінами рейхстагу 9 травня 1945-го року. Він очевидець історичної зустрічі на Ельбі. За відвагу нагороджений багатьма орденами та медалями.

З 1946-го по 1948 — студент Волинської духовної семінарії, а з 1948 по 1952 у Московській духовній академії здобуває вищу богословську освіту та ступінь кандидата наук. Після закінчення МДА направлений викладачем у ВДС, згодом стає інспектором. З 1962 по 1964 — ректор семінарії. Ревно обороняв волинську пастирську школу від закриттям радянською владою. Опісля протоієрей Петро несе пастирські труди за кордоном — 6 років у Берлінському кафедральному соборі та 8 років настоятелем Едмонтонської парафії у Канаді. Напередодні святкувань тисячоліття Хрещення Русі повертається у Київ і протягом декількох років виконує обов’язки керуючого справами Українського Екзархату. З 1989 року він перший ректор відновленої Київської духовної семінарії. У 1991-му повертається на Волинь і через рік очолює Волинську духовну семінарію, яка після захоплення її приміщень бойовиками Київського Патріархату розміщувалася у одній кімнаті. Очолюючи духовну школу у такому критичний момент, він повністю відновлює учбовий процес (з 1993-го ВДС отримала у тимчасове користування напівзруйноване приміщення).

Протоієрей Петро Влодек відомий в нашій державі як перший автор "Закону Божого”, написаного на українській мові. У 2003-му році ним упорядковано новий підручник для дітей молодших класів, багато конспектів та посібників з історії Церкви, що сьогодні використовуються у духовних школах УПЦ.

Інтерв'ю | Переглядів: 1115 | Додав: admin | Дата: 2010.09.03

З ІСТОРІЄЮ МСТИСЛАВОВОГО ХРАМУ МОЖЕ РІВНЯТИСЬ ЛИШ СОФІЯ КИЇВСЬКА
    
     Поважний ювілей відзначатиме незабаром визначна пам'ятка вітчизняної сакральної архітектури - Свято-Успенський кафедральний собор. 850 років - дата поважна для храму, його священиків і парафіян, усього міста Володимира-Волинського. З приводу цього наша розмова з єпископом Володимир-Волинським та Ковельським Никодимом)
Інтерв'ю | Переглядів: 845 | Author: Ірина НАДЮКОВА | Додав: admin | Дата: 2010.05.02

Традиційно вже кілька років поспіль, у Пасхальну ніч на Волинь прибуває Благодатний вогонь з Єрусалиму. У столицю нашої держави святиню привозить делегація Української Православної Церкви. Цього року в складі делегації перебував клірик Володимир-Волинської єпархії протодиякон Віктор Мартиненко. Тож світильник із Святим вогнем було привезено на Волинь безпосередньо від Живоносного Гробу.
Ми попросили отця Віктора поділитися своїми враженнями.
Інтерв'ю | Переглядів: 846 | Додав: admin | Дата: 2010.05.01

Церковний календар
Випадковий малюнок
Пошук
Наш баннер



Код баннера:
Сайт створено з благословення Преосвященнішого Никодима Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського
Офіційний сайт Іваничівського благочиння Володимир-Волинської єпархії.
Всі права захищені ©2008-2024 http://iv-orthodox.pp.ua Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор сайту - прот.Анатолій Сидько
Технічна підтримка - Андрій Літвінчук