СЕКТА ЯК ВОНА Є - Секти - Публікації - Сайт Іваничівського благочиння УПЦ. Публікації - Офіційний сайт Іваничівського благочиння
Наші партнери
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Locations of visitors to this page

Головна » Статті » Публікації » Секти

СЕКТА ЯК ВОНА Є

Якщо до вас на вулиці підійде всміхнений парубок і попросить хвилинку уваги, щоб продати яку-небудь щітку для миття машин або затягти вас у туристичну фірму, у цьому випадку відповісти відмовою легко й просто. Набагато складніше, якщо перехожий цікавиться вашою вірою в Бога і запрошує на семінари з вивчення Біблії: погоджуючись, ви свідомо віддаєте себе у владу шахраїв від релігії.

Наша розмова про релігійні секти. Сучасне законодавство досить ліберально ставиться до їхнього розвитку: будь-які десять чоловік можуть зареєструватися як релігійна організація, держава ж звільняє їх від податків і взагалі дає «зелену вулицю». А вербувати довірливих людей, граючи на їхніх кращих почуттях, зараз найпростіше: у суспільстві панує атмосфера духовного вакууму.

Що ж таке секта? Інакше її ще можна назвати деструктивний культ або культовий новотвір. Це організація, що проголошує релігійні цілі, але відокремлює себе від традиційних релігійних конфесій. Вона звертається до духовних потреб будь-якої нормальної людини: пошук сенсу життя, віра у безсмертя душі, спасіння людства від страждань і просто самовдосконалення. Ця «вивіска» і залучає новачків. Насправді ж більшість сект переслідує меркантильні інтереси: збагачення еліти за рахунок фінансової й фізичної експлуатації рядових членів і завоювання влади. Для цього створюється ієрархія з залізною дисципліною, беззаперечною покорою «учителеві», принципом утаювання головних завдань. Правду знає лише вузьке коло, і сектант може дізнатись про плани «учителя» лише по мірі просування «службовими сходами».

Людей, що належать до однієї зі світових релігій, поєднує загальне розуміння цінностей і принципів, а сектантів – авторитет учителя й особисті стосунки з іншими членами секти. Звідси деяка організаційна рихлість світових релігій і конфронтуюча їм залізна організованість сект, прагнення повністю заволодіти людиною, контроль за всіма її сторонами життя. Зомбування є одним із численних методів психологічної обробки адептів сект, що дозволяють контролювати їхню психіку й управляти поведінкою. Секти роблять украй дест руктивний вплив на здоров’я на всіх рівнях функціонування суспільства: індивідуальному (особистість), мікросоціальному (родина, соціальна група, трудовий колектив), макросоціальному (все суспільство).

Для сучасного сектантства характерна посилена увага до молодого покоління. Від людей, які потрапили до тієї чи іншої секти, приховують інформацію або просто спотворюють її. Але цей обман – дитячі витівки у порівнянні з психічним програмуванням, якому піддаються рядові сектанти. Для цього застосовується «контроль свідомості». Спочатку новачок попадає під груповий тиск і «бомбування любов’ю»: йому повторюють, що Бог його любить, що він обраний для якоїсь високої місії, що світ потерпає у гріхах і тільки в їх «родині» люди вміють любити один одного. В результаті у людини пропадають сумніви і виникає потреба увійти в цю «родину». Використовуються ігри, подібні дитячим, груповий спів, обійми і лестощі. Новачка не залишають на самоті, щоб він не мав часу критично осмислити своє життя. Навпаки, максимально завантажуються всі його канали сприйняття, у першу чергу, слух, зір і дотик. У результаті в короткий термін його колишні цінності змінюються на нові.

Що ж відбувається з людиною, котра потрапила в секту? З її погляду, вона бачить божественне світло, пізнає істину або, наприклад, одержує одкровення. З погляду медицини, у людини розвиваються нові психічні якості, які в міжнародній класифікації хвороб називаються «залежний розлад особистості» (перекладання на інших права приймати рішення, підпорядкування своїх потреб потребам інших людей, страх самотності тощо). Іншими словами, доросла людина уподібнюється дитині. ?й пропонується світовідчування дитини, і вона його приймає. Більше того, людина змушена повністю відмовитися від власної індивідуальності, від свого «я» задля інтересів секти. Потім достатньо «оброблених» можна використовувати для потреб керівників секти. Відомо, наприклад, що «Церква єднання» має промислові підприємства у багатьох країнах світу і сектанти змушені працювати на них за мізерну плату. Не слід також забувати, що майже всі секти вимагають, щоб «перетворені» відраховували їм значну частину своїх доходів і переписували на них своє майно.

Щоб уникнути небезпеки стати заручником чиїхось інтересів, треба знати найхарактерніші ознаки деструктивних культів:

1. У групі ви знайдете саме те, що досі даремно шукали. Вона абсолютно точно знає, чого вам не вистачає.

2. Вже перша зустріч відкриє для вас повністю новий погляд на речі.

3. Світогляд групи надзвичайно простий і пояснює будь-яку проблему.

4. Важко скласти точну характеристику групи. Ви не повинні думати або перевіряти. Ваші нові друзі говорять: «Це неможливо пояснити, ти повинен пережити це – пішли з нами у наш Центр».

5. У групі є вчитель, медіум, вождь або гуру. Тільки він знає істину.

6. Вчення групи вважається єдино справжнім, вічно-істинним знанням. Традиційна наука, раціональне мислення, розум відкидаються, оскільки вони негативні, сатанинські.

7. Критика з боку неприхильників групи вважається доказом її правоти.

8. Світ прямує до катастрофи, і тільки група знає, як його врятувати.

9. Ваша група – це еліта. Інша частина людства важко хвора, тому що не співпрацює з групою або не дозволяє їй спасати себе.

10. Ви повинні негайно стати членом групи.

11. Група відокремлює себе від зовнішнього світу, наприклад, одягом, їжею, особливою мовою, чіткою регламентацією приватних стосунків.

12. Група бажає, щоби ви розірвали свої «старі» стосунки, бо вони заважають вашому розвитку.

13. Ваші сексуальні стосунки регламентуються зовні. Наприклад, керівництво підбирає партнерів, спрямовує на груповий секс або, навпаки, видає повну заборону на сексуальні стосунки.

14. Група заповнює весь ваш час завданнями: продажем книг або газет, залученням нових членів, відвіданням курсів, медитаціями.

15. Дуже важко залишитися на самоті, хтось з групи завжди поряд з вами.

16. Якщо ви починаєте сумніватися, що обіцяний успіх не приходить, то винуватим будете завжди ви, оскільки недостатньо багато працюєте над собою або ваша віра дуже хитка.

17. Група, як єдиний шлях до спасіння, вимагає абсолютного дотримання своїх правил і дисципліни.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Якщо ви побачили декілька з наведених ознак – це деструктивний культ! Вам і вашому майну загрожує небезпека!

Юрій ОСІЙСЬКИЙ, доктор богослов’я, м. Вінниця

Матеріал надано газетою «Одигітрія»
Категорія: Секти | Додав: admin (2010.05.02) | Автор: Юрій ОСІЙСЬКИЙ
Переглядів: 492 | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Церковний календар
Випадковий малюнок
Пошук
Наш баннерКод баннера:
Сайт створено з благословення Преосвященнішого Никодима Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського
Офіційний сайт Іваничівського благочиння Володимир-Волинської єпархії.
Всі права захищені ©2008-2018 http://iv-orthodox.pp.ua Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор сайту - прот.Анатолій Сидько
Технічна підтримка - Андрій Літвінчук